Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL MERIVA.

NOWY OPEL MERIVA.

W Nowym Oplu Merivie przestronne wnętrze wypełnione jest praktycznymi rozwiązaniami. To wymarzone auto rodzinne, które w wielkim stylu łączy przestronność z unikalną funkcjonalnością.

Wysoka wydajność, niskie koszty.

Spełniające normę Euro 6 nowe silniki benzynowe i wysokoprężne tylko czekają, aby zabrać Cię w podróż Twojego życia. Diesle 1.6 CDTI nowej generacji wyznaczają kolejne standardy w swojej klasie. Wersje benzynowe z fabryczną instalacją LPG pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji. Wszystkie jednostki napędowe dostępne w Nowej Merivie oferują wiodącą wydajność i kulturę pracy.


Opel Meriva - ecoFLEX

Nowy Opel Meriva ecoFLEX

Kierowcom, dla których ochrona środowiska jest szczególnie ważna, przypadnie do gustu silnik 1.3 CDTI o mocy 70 kW/95 KM z technologią ecoFLEX i systemem Start/Stop, który zużywa jedyne 4,1 l paliwa na 100 km i emituje 109 g CO2/km w cyklu mieszanym. To najbardziej ekonomiczny i ekologiczny silnik z gamy dostępnej dla Nowego Opla Merivy.

 

 


Opel Meriva - Silniki benzynowe i LPG

Silniki benzynowe i LPG

Wszystkie nowe silniki benzynowe i LPG spełniają normę emisji spalin Euro 6, która świadczy o ich wzorowej wydajności i obniżonej emisji spalin. Na niższe zużycie paliwa wpływają nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym system Start/Stop, dostępny we wszystkich jednostkach benzynowych, z wyjątkiem silnika 1.4 Turbo 140 KM i 1.4 Turbo LPG.

Nowy Opel Merivia pochwalić się może również nową, 6-biegową automatyczną przekładnią, dostępną z silnikami 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM oraz 103 kW/140 KM. Nowa jest również kompaktowa 6-biegowa skrzynia manualna, dzięki której jazda sprawia jeszcze więcej frajdy.

Zaletą Nowej Merivy z instalacją LPG są nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale również możliwość swobodnego przełączania pomiędzy źródłami zasilania, a co za tym idzie prawie dwukrotnie większy zasięg na jednym baku – ok. 960 km.


Opel Meriva - Nowa generacja diesli

Nowa generacja diesli

Wraz z Nową Merivą Opel stawia kolejny krok w rozwoju nowej generacji silników diesla. Jednostki 1.6 CDTI wprowadzają innowacyjne, zaawansowane rozwiązania, które sprostają nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom kierowców.

Nowa, w pełni aluminiowa konstrukcja spełnia wymogi rygorystycznej normy Euro 6. Niezbędne ograniczenie emisji tlenków azotu (NOx) osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii LNT (Lean NOx Technology), która nie wymaga konserwacji ani dodatkowego zbiornika na płyn katalizatora.

Inną wyjątkową cechą nowych silników jest ich niespotykana wręcz kultura pracy – niski poziom hałasu i brak odczuwalnych wibracji. Silnik 1.6 CDTI o mocy 99 kW/135 KM dysponuje momentem obrotowym 320 Nm, wyznaczając nowe standardy dynamiki w swojej klasie pojemnościowej. Wszystkie wersje nowego diesla 1.6 CDTI wyposażone są standardowo w system Start/Stop.


Opel Meriva - System Start/Stop

System Start/Stop

System Start/Stop wspomaga redukcję zużycia paliwa i emisji spalin poprzez automatyczne wyłączanie silnika, kiedy samochód się nie porusza, na przykład na światłach. Po naciśnięciu pedału sprzęgła silnik zostaje natychmiast uruchomiony. Ostatecznie to Ty decydujesz, czy chcesz korzystać z tego udogodnienia, bo system można po prostu wyłączyć.

 

 


Opel Meriva - Skrzynie biegów

Skrzynie biegów

Skrzynie biegów w Nowej Merivie zostały idealnie skrojone na miarę zróżnicowanych potrzeb kierowców. Wersja 1.4 Turbo może być wyposażona w nową, specjalnie skalibrowaną 6-biegową skrzynię automatyczną. Miłośnicy diesla z automatycznymi przekładniami powinni wybrać Merivę z silnikiem 1.7 CDTI o mocy 81 kW/110 KM. Pozostałe silniki zostały wyposażone w ultrakompaktowe, zaawansowane skrzynie manualne 6-biegowe, a w przypadku jednostek 1.4 Turbo LPG oraz 1.3 CDTI – 5-biegowe.

Zużycie paliwa: miasto 4,8-9,6 (LPG/benzyna: 10,1/8,3), autostrada 3,7-5,8 (LPG/benzyna: 6,2/5,0), cykl mieszany 4,1-7,2 (LPG/benzyna: 7,6/6,2) l/100 km. Emisja CO?: cykl mieszany 109-169 (LPG/benzyna: 124/146) g/km. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 zostały określone zgodnie z dyrektywami 2007/715/EC i 2008/692/EC i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tymi regulacjami.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

Mucha Sp. J.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy

SALON TYCHY

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Mokka X   |   Crossland X   |   Grandland X