Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL ASTRA SEDAN.

NOWY OPEL ASTRA SEDAN.

Nowy Opel Astra sedan jeździ tak dynamicznie, jak wygląda. Pozwala Ci poczuć drogę dzięki doskonałemu układowi kierowniczemu i zupełnie nowemu zawieszeniu. Dodaj do tego dynamiczne i efektywne silniki, a otrzymasz fantastyczne wrażenia z jazdy.

PŁYNNA ADAPTACJA – BEZPIECZEŃSTWO I PRZYJEMNOŚĆ JAZDY.

Masz ochotę na ostrą jazdę, czy chcesz po prostu komfortowo przemieścić się do celu? Za naciśnięciem przycisku można zmieniać dynamikę układu jezdnego, od ekscytująco sportowej na w pełni relaksacyjną. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i stabilności kierunkowej.


Opel Astra Sedan - Pewne zawieszenie

Pewne zawieszenie

Wyższy komfort, dynamika, precyzja działania oraz ograniczony hałas i wibracje to najważniejsze zalety zawieszenia Opla Astry sedan. Bardzo sztywna, odporna na siły skrętne płyta podłogowa jest bezpieczną bazą dla elementów zawieszenia. Cały układ jest doskonale wyciszony, skutecznie tłumi wibracje i absorbuje naprężenia.

Astra sedan prowadzi się stabilnie w zakrętach, a dłuższy niż w wersji hatchback rozstaw osi gwarantuje komfortową jazdę nawet po nierównych drogach.

 


Opel Astra Sedan - Tylne zawieszenie z drążkiem Watta

Tylne zawieszenie z drążkiem Watta

Unikalne zawieszenie tylne Opla Astry Sedan oparte jest na osi skrętnej wyposażonej w wahacze z drążkiem Watta. Chociaż zasada działania drążka Watta jest znana od ponad 200 lat, rozwiązanie to było do tej pory wykorzystywane właściwie tylko w samochodach sportowych.

Stalowa belka zamocowana na wysokości piast kół łączy sięz dwoma drążkami, które po środku mają przeguby, a końce ich powiązane są z dolnymi wahaczami kół. Dzięki takiej konstrukcji każda siła skrętna działająca z boku jest kompensowana taką samą siłą z drugiej strony. Główną zaletą takiego rozwiązania jest wyeliminowanie wszelkich poprzecznych ruchów osi, co przekłada się na istotnie większą stabilność kierunkową pojazdu. Dostępność rozwiązania w zależności od wersji.


Opel Astra sedan - Adaptacyjne zawieszenie FlexRide

Adaptacyjne zawieszenie FlexRide

Wyobraź sobie samochód, który dostosowuje swój układ jezdny do zewnętrznych warunków drogowych i Twojego sposobu jazdy. Jeden przycisk zmienia Twój samochód z komfortowej limuzyny w auto o sportowej charakterystyce. Oto sedno działania układu FlexRide.

Elektroniczny system kontroli zawieszenia FlexRide reaguje na warunki drogowe i dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy zapewniając większe bezpieczeństwo podróży. Moduł sterujący kontroluje charakterystykę pracy zawieszenia w czasie rzeczywistym (systemCDC), 4-kanałowy system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD oraz układy kontroli trakcji i ESP®Plus.

Za pomocą przycisków sterowania można zmieniać ustawienia układu jezdnego. Tryb „Sport” to dynamiczna konfiguracja z usztywnionym zawieszeniem gwarantująca jeszcze lepszą stabilność kierunkową. „Tour” ułatwia płynną, relaksacyjną jazdę na długich dystansach.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

Mucha Sp. J.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy

SALON TYCHY

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Mokka X   |   Crossland X   |   Grandland X