Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
NOWY OPEL VIVARO.

NOWY OPEL VIVARO.

Nowy Opel Vivaro to większe osiągi, dodatkowa przestrzeń transportowa, podwyższony komfort jazdy i najnowocześniejsze technologie łączności.

Zredukowane zużycie paliwa i emisja spalin.

Nowa generacja silników diesla o pojemności 1,6 litra generuje większą moc, zużywa mniej paliwa i emituje mniej spalin.


Opel Vivaro - Większa moc, mniejsze spalanie

Większa moc, mniejsze spalanie

Opel Vivaro drugiej generacji wprowadza nową gamę silników diesla o zmniejszonej pojemności skokowej, z wysokociśnieniowym wtryskiem paliwa common rail. Teraz jednostki 1,6-litrowe są w stanie wygenerować moc w zakresie od 66kW/90 KM do 103 kW/140 KM z solidnym momentem obrotowym, a zarazem ze zredukowanymi zużyciem paliwa oraz emisją spalin.

 

 

 


Opel Vivaro - Najnowocześniejsza technologia

Najnowocześniejsza technologia

Zaawansowane silniki dostępne w Nowym Oplu Vivaro zapewniają istotne korzyści użytkowe.

Układy turbodoładowania o zmiennej geometrii lub z technologią BiTurbo zwiększają moc, eliminują zjawisko „turbo-dziury” i ograniczają emisję spalin. Wspomaga je dodatkowo system komór spalania ze zmiennym zawirowaniem mieszanki.

Regeneracja filtra cząstek stałych osiągana jest przez czasową modyfikację charakterystyki wtrysku paliwa celem uzyskania odpowiedniej temperatury w układzie wydechowym. To rozwiązanie nie wpływa negatywnie na pracę silnika. Układ recyrkulacji spalin EGR redukuje emisję zanieczyszczeń, nie zmniejszając mocy układu napędowego.


Opel Vivaro - EcoFLEX w Vivaro

EcoFLEX w Vivaro

Emblemat ecoFLEX mówi wiele o Twojej przedsiębiorczości i stosunku do środowiska naturalnego. Oszczędna jednostka 1.6 CDTI ecoFLEX o mocy 66 kW/90 KM ze standardowym systemem Start/Stop automatycznie wyłącza się podczas postoju, na przykład na światłach, redukując zużycie paliwa i emisji spalin niemal do zera. Obniżeniu spalania i emisji CO2 sprzyja również szereg energooszczędnych technologii takich jak: układ odzyskiwania energii podczas zwalniania i hamowania, bezobsługowy filtr cząstek stałych, innowacyjny układ wtrysku paliwa oraz turbosprężarka o zmiennej geometrii. Niezależnie od tego, czego oczekujesz w zakresie transportu lekkiego, wypróbuj ecoFLEX jako krok w stronę świadomej ekologicznie i wydajnej działalności zawodowej.


Opel Vivaro - Elementy wpływające na redukcję kosztów eksploatacji

Elementy wpływające na redukcję kosztów eksploatacji

Oprócz opcjonalnego systemu Start/Stop, wspomagającego redukcję zużycia paliwa, Nowy Opel Vivaro jest też wyposażony w energooszczędną pompę wodną, włączającą się tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, oraz pompę olejową o zmiennej pojemności doprowadzającą tylko taką ilość oleju, jaka jest niezbędna.

Inteligentny system ładowania akumulatora zasila go energią pozyskaną podczas zwalniania i hamowania.

Zastosowanie bezobsługowego paska rozrządu oraz filtra cząstek stałych przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji pojazdu i wydłużenia okresów międzyprzeglądowych do 2 lat lub 40 000 km przebiegu.


Zużycie paliwa w l/100 km: miasto 6,6-7,9, autostrada 5,5-5,9, cykl mieszany 5,9-6,6. Emisja CO? w g/km: cykl mieszany 155-174. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 zostały określone zgodnie z dyrektywami 2007/715/EC i 2008/692/EC i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tymi regulacjami.

 

 

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MuchaAuto sp. z o.o. sp.k.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Mokka X   |   Crossland X   |   Grandland X