Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Wymiana zestawu rozrządu w silnikach typu Diesel

Wymiana zestawu rozrządu w silnikach typu Diesel

Zleć fachowcowi wymianę rozrządu swojego diesla i miej pewność profesjonalnej obsługi.

WYMIANA ZESTAWU ROZRZĄDU SILNIKI DIESLA

Wymiana zestawu rozrządu jest czynnością eksploatacyjną, o której każdy kierowca powinien pamiętać. Nie wykonanie tej czynności zgodnie z planem serwisowym może doprowadzić do zerwania paska rozrządu, a w efekcie do kosztownej naprawy silnika. Konsekwencje zerwania paska mogą doprowadzić do uszkodzenia silnika (w silnikach diesla dochodzi do tzw. spotkania tłoków z zaworami), którego często nie opłaca się naprawiać.

Rozrząd jest to mechanizm sterujący urządzeniami zapewniającymi dopływ mieszanki powietrza i paliwa do cylindrów oraz zajmujący się usunięciem spalin z silnika. Synchronizuje pracę wałków rozrządu z wałem korbowym a także pełni ważną funkcję w układzie chłodzącym. Napędzając pompę wody zapewnia obieg cieczy płynu chłodzącego.

Jak często wymieniać rozrząd?

Bardzo trudno odpowiedzieć w sposób jednoznaczny na tak postawione pytanie. Obecnie najpopularniejsze zalecane okresy wymiany rozrządu to 150 000 km lub 6 lat. Jednak w zależności od roku produkcji samochodu i konstrukcji silnika te zalecenia mogą się różnić.

Na pewno zalecamy wymianę zestawu rozrządu po zakupie samochodu używanego, nie zawsze otrzymamy szczegółową historię serwisową a jednak układ rozrządu jest kluczowy dla prawidłowej i bezawaryjnej pracy silnika.

 

Jeżeli pasek rozrządu napędza również pompę wody, zalecamy przy wymianie rozrządu również wymianę pompy wody.

 

Skontaktuj się z nami a my wycenimy usługę wymiany rozrządu w Twoim samochodzie.

 


Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW MuchaAuto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW MuchaAuto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW MuchaAuto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW MuchaAuto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Sezonowa promocja serwisowa.
Sezonowa promocja serwisowa.
Dowiedz się więcej
Program Tani Serwis Opel
Program Tani Serwis Opel
Dowiedz się więcej
Opel Service4Fleet
Opel Service4Fleet
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland X   |   Grandland X