Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

W nieużywanej przez dłuższy czas klimatyzacji rozwijają się bakterie i grzyby. Ich obecność można rozpoznać po nieprzyjemnym zapachu pojawiającym się po uruchomieniu klimatyzacji. Konieczne jest wtedy czyszczenie klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji i SERWIS KLIMATYZACJI

 

Do czego służy klimatyzacja?


Klimatyzacja samochodowa służy do zapewnienia komfortu podczas jazdy obniżając temperaturę wewnątrz i utrzymując ją na odpowiednim poziomie. Może także oddziaływać pozytywnie na bezpieczeństwo: w okresie letnim kierowca, dzięki przyjemnemu chłodowi jest dłużej odprężony co wpływa pozytywnie na koncentrację podczas jazdy. Klimatyzacja wykazuje zalety nie tylko latem, ale także w czasie innych pór roku gdyż zapobiega również parowaniu szyb.

 

Dezynfekcja klimatyzacji lub tzw. odgrzybianie klimatyzacji to ważna czynność którą należy wykonywać co najmniej raz w roku dbając tym samym o zdrowie osób korzystających z samochodu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia serwisów przygotowaliśmy ofertę specjalną:

Systemowe czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji

  • Czyszczenie biologiczne parownika klimatyzacji
  • Wymiana mikrofiltra  wentylacji (filtra kabinowego)
  • Dezynfekcja wnętrza pojazdu poprzez ozonowanie

 

Powyższy pakiet oferujemy w cenie promocyjnej 399 zł brutto

 

W ramach powyższego pakietu zostanie wykonana dwustopniowa dezynfekcja wraz z wymianą filtra wentylacji.

W pierwszej kolejności jest wykonywana dezynfekcja (czyszczenie poprzez płukanie pod ciśnieniem) parownika klimatyzacji z użyciem środka biologicznego, który skutecznie usuwa wszelkie drobnoustroje likwidując na długo nieprzyjemne zapachy. Środek zapobiega też ponownemu osiedlaniu się bakterii, grzybów oraz mikroorganizmów.

W drugim kroku wykonywane jest odgrzybianie poprzez ozonowanie które oczyszcza pozostałe kanały wentylacji i wnętrze pojazdu. Dopełnieniem po tak kompleksowym czyszczeniu klimatyzacji jest montaż nowego filtra kabinowego.

Z biegiem czasu na parowniku klimatyzacji osadza się coraz więcej bakterii i drobnoustrojów w pewnym momencie może okazać się że dezynfekcja poprzez ozonowanie jest mało skuteczna lub krótkotrwała. Dlatego polecamy zastosowanie naszej metody odgrzybiania która zapewnia pełne czyszczenie układu klimatyzacji.

 

 

Dlaczego ważne jest regularne serwisowanie klimatyzacji?


Wbrew utartej opinii zespół klimatyzacji w samochodzie nie jest bezobsługowy. W ciągu roku poprzez nieszczelności w przewodach może ulotnić się do 15% środka chłodzącego ( tzw. ubytek sezonowy który wynika ze zmian temperatur w ciągu roku). Ma to znaczący wpływ na wydajność chłodzenia.

Odpowiednie ciśnienie gazu w układzie klimatyzacji oraz właściwa ilość oleju sprawia iż sprężarka klimatyzacji działa właściwie przez wiele lat zapewniając nam komfort podróżowania.

Zaniedbanie układu klimatyzacji może powodować poważne i kosztowne naprawy. Producenci zalecają sprawdzenie i serwis układu klimatyzacji co 2-3 lata, ważne jest aby ilość czynnika chłodzącego w układzie nie spadała poniżej 70% jego nominalnej wartości.


Oferta sprawdzenia układu klimatyzacji.

 


Czynnik R134A

Czynnik R1234YF

 

Odgrzybianie klimatyzacji metodą ozonowania

109 zł

109 zł

Sprawdzenie układu klimatyzacji

Pomiar ciśnienia w układzie + pomiar temp.chłodzonego powietrza + odgrzybianie ozon

149 zł

149 zł
Regeneracja czynnika (olej+barwnik+gaz)

249 zł

549 zł
Napełnienie układu klimatyzacji

499 zł

1099 zł

 

Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MW MuchaAuto sp. z o.o.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MW MuchaAuto sp. z o.o. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MW MuchaAuto sp. z o.o. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MW MuchaAuto sp. z o.o.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Sezonowa promocja serwisowa.
Sezonowa promocja serwisowa.
Dowiedz się więcej
Program Tani Serwis Opel
Program Tani Serwis Opel
Dowiedz się więcej
Opel Service4Fleet
Opel Service4Fleet
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland X   |   Grandland X