Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe

Zadbaj o hamulce swojego Opla przed wakacjami

Serwis układów hamulcowych(klocki, tarcze, szczęki, linki)

 

Zadbaj o hamulce swojego Opla przed wakacjami

Układ hamulcowy jest podstawą bezpieczeństwa jazdy. Niektóre jego elementy podlegają stałemu zużyciu, dlatego ich regularna kontrola i wymiana są po prostu obowiązkiem. Odwiedź nas w Autoryzowanym Serwisie Opla i skorzystaj ze specjalnej oferty na wymianę klocków i tarcz hamulcowych. Dbamy o mobilność naszych Klientów.

 

WYMIANA KLOCKÓW PRZÓD

389 zł Astra J, 399 zł Mokka

+ Rabat na tarcze hamulcowe


Dlaczego i kiedy należy wymieniać klocki hamulcowe?

Zużyte klocki hamulcowe mogą uszkodzić tarcze. Dodatkowo, w przypadku nagłego hamowania możesz utracić kontrolę nad samochodem. W zależności od stylu jazdy i warunków eksploatacyjnych gdy grubość elementów ciernych spada poniżej 2 mm, klocki należy natychmiast wymienić. Aby nie doprowadzić do niesymetrycznej pracy układu hamulcowego, należy zawsze wymieniać komplet klocków na osi. Hamulce to jeden z najważniejszych podzespołów samochodu, który podlega szczególnie wnikliwej kontroli podczas obowiązkowego badania technicznego. Sprawdzając ich stan, trzeba także zwrócić uwagę na grubość tarcz oraz poziom płynu hamulcowego.

 

Układ hamulcowy – wymiana kluczowych elementów

Układ hamulcowy to bezsprzecznie jeden z najważniejszych systemów w samochodzie, który wpływa na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Trzeba jednak wiedzieć, że niektóre z elementów tego układu podlegają naturalnej eksploatacji, w związku z czym kwalifikują się do regularnej wymiany. Chodzi tu np. o klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, szczęki i linki hamulcowe. Oczywiście częstotliwość wymiany zależy m.in. od zaleceń producenta czy stylu prowadzenia auta.

 

Obecnie stosuje się już niemal wyłącznie hamulce tarczowe, które są efektywniejsze i skuteczniejsze od hamulców bębnowych. Elementy takie jak klocki hamulcowe dają dość istotne objawy wskazujące na konieczność wymiany, jak np. charakterystyczny pisk, wynikający ze starcia specjalnych blaszek. Klocki hamulcowe mogą mieć także dodatkowe systemy wskazujące stopień zużycia. Do tego poziom zużycia elementu sprawdzisz samodzielnie, minimalny, dopuszczalny poziom okładzin wynosi 1,5 mm. Klocki hamulcowe zaleca się wymieniać co 30-50 tysięcy kilometrów, jednak przy dynamicznej jeździe dystans ten może się zmniejszyć.

 

Tarcze hamulcowe należy natomiast wymienić w momencie, gdy są znacząco lub nierównomiernie zużyte. Na powierzchni elementu mogą wystąpić także rowki lub nierówności. Jeśli tarcze hamulcowe są zbyt wyeksploatowane, łatwo to zauważyć, lepiej jednak diagnostykę i wymianę pozostawić fachowcom z ASO. Zależnie od modelu oraz dynamiki jazdy, trwałość tarcz ocenia się na 50-100 tysięcy kilometrów. Zarówno tarcze, jak i klocki hamulcowe należy wymieniać parami, podczas gdy szczęki i linki rzadziej podlegają wymianie, profesjonalny mechanik z pewnością oceni także ich stan. Nowe elementy wybierane są natomiast zależnie od zaleceń producenta, a także preferowanego stylu jazdy. Niezmiernie ważny jest prawidłowy montaż wszystkich części układu hamulcowego, aby działał on w pełni sprawnie, po naprawie warto też skontrolować płyn hamulcowy. Stanowczo odradza się również gwałtownego hamowania przez pierwsze 200-300 km po zamontowaniu nowych elementów układu hamulcowego.

 

* Szczegółowa cena dla danego modelu dostępna u Doradcy Serwisowego Klienta. Promocja obowiązuje w Autoryzowanych Serwisach marki Opel od 06.07 do 31.08.2020 r. lub do wyczerpania zapasów

Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MuchaAuto sp. z o.o. sp. k.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MuchaAuto sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MuchaAuto sp. z o.o. sp. k. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MuchaAuto sp. z o.o. sp. k.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Sezonowa promocja serwisowa.
Sezonowa promocja serwisowa.
Dowiedz się więcej
Części sklep internetowy
Dowiedz się więcej
Program Tani Serwis Opel
Program Tani Serwis Opel
Dowiedz się więcej
Opel Service4Fleet
Opel Service4Fleet
Dowiedz się więcej

MuchaAuto sp. z o.o. sp.k.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland X   |   Grandland X