Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Im wcześniej tym taniej!

Im wcześniej tym taniej!

Umów się na wymianę kół lub opon już dziś !

Wymiana kół z wyważeniem już od 85 zł


Promocja trwa od 9 marca do 10 maja 2020 !

Umów się w okresie promocyjnym i skorzystaj z obniżek nawet do 30%.

Wymieniając koła lub opony przed szczytem sezonu unikniesz kolejek, a w czasie oczekiwania na wykonanie usługi zapraszamy do kącika Wi-Fi na aromatyczną kawę.

 

CZY I KIEDY WYMIENIĆ OPONY I KOŁA?

Początki wiosny charakteryzują się mało stabilna aurą, dlatego często zastanawiamy się czy już wymieniać opony na letnie. Producenci opon wskazują, iż przy temperaturze powyżej 7 stopni znacznie lepiej sprawdzają się opony letnie.

Podstawową różnicą między oponami letnimi, a zimowymi jest mieszanka gumowa, z której zostały wykonane. Skład mieszanki do produkcji gwarantuje pełnie osiągów przy temperaturach dodatnich. Oczywiście kształt i rodzaj bieżnika też ma ogromne znaczenie, dla opon letnich jest on projektowany w celu odprowadzania wody/ deszczu, a dla opon zimowych dla odprowadzania błota pośniegowego.

Zatem czy warto już wymieniać opony?

Tak, patrząc na prognozy długoterminowe zalecamy wymianę opon na letnie, chyba że mają Państwo jeszcze plany wyjazdu wysoko w góry.

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty przechowalni opon i kół.

W każdej z naszych lokalizacji oferujemy możliwość przechowania oraz usługi dodatkowe jak

mycie felg lub kołpaków z osadów przywracając felgom lub kołpakom ich pierwotny stan.

 

WARTO PAMIĘTAĆ !

Stan techniczny opon, czy można jeszcze je użytkować?

Opony letnie jako nowe posiadają zazwyczaj bieżnik o wysokości 8 mm. W ramach eksploatacji bieżnik się ściera, z bieżnikiem poniżej 4 mm opony zaczynają tracić swoje parametry i tym samym wydłużają drogę hamowania oraz zwiększają ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Wysokość bieżnika opony letniej poniżej 4 mm może oznaczać nawet o 30% dłuższą drogę hamowania.

Opony z bieżnikiem poniżej 1,6 mm nie można już używać. Zagraża to bezpieczeństwu ruchu i grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz mandatem.

Należy także zwracać uwagę na wszelkie uszkodzenia mechaniczne a jeżeli takie zauważymy skonsultować to ze specjalistą.

 

Wyważenie kół, potrzebne?

Tak zdecydowanie.

Przy wymianie opon wyważenie wynika z procesu technologicznego. Gdy mamy do wymiany całe koła zastanawiamy się czasem czy jest to potrzebne. Tak, wyważenie jest niezbędne aby eksploatacja opon, zużywanie bieżnika przebiegło równomiernie. Nie doważone koła mają zdecydowany wpływ na elementy zawieszenia samochodu i mogą powodować ich przyspieszone zużycie. I w końcu komfort podróżowania nie doważone koła powodują drgania które przenoszą się na koło kierownicy a także karoserię. Tak więc przy każdej wymianie kół powinniśmy sprawdzić i na nowo wyważyć koła.

 

Prawidłowe ciśnienie w kołach

Możemy się czasem zastanawiać czy różnica ciśnienia w oponach ma aż takie znaczenie. Nie bez powodu uczymy się sprawdzania ciśnienia już na kursie prawa jazdy. Właściwe ciśnienie wpływa na mniejsze zużycie paliwa, wpływa bezpośrednio na komfort podróżowania. Znaczne różnice ciśnienia sprawią iż samochód będzie się prowadził niestabilnie, może dochodzić do tzw. ściągania w jedną ze stron. Opona z niewłaściwym ciśnieniem zużywa się nierównomiernie i zdecydowanie szybciej. Złe ciśnienie w oponach wpływa też na zużywanie się elementów zawieszenia.

Kontroluj zatem ciśnienie regularnie, zalecane parametry można odszukać w instrukcji obsługi oraz naklejkach umieszczonych na klapce wlewu paliwa, słupku środkowym lub wewnętrznej stronie drzwi kierowcy.

 

Masz jeszcze jakieś wątpliwości pytania, skontaktuj się z nami

 

 


Formularz kontaktowy

W celu wysłania do nas zapytania lub informacji prosimy wypełnić formularz kontaktowy

Imię*:
Nazwisko*:
Firma:
E-mail*:
Telefon*:
Wybierz dział*:
Wybierz lokalizację*:
VIN pojazdu:
Wiadomość*:

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez MuchaAuto sp. z o.o. sp. k.
Zasady przetwarzania oraz informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień wraz z naszymi danymi kontaktowymi znajdują się w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MuchaAuto sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w 43-190 Mikołów ul. Katowicka 59 w celu odpowiedzi na przesłane zgłoszenie

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez MuchaAuto sp. z o.o. sp. k. informacji marketingowej aktualnych promocji, wyprzedaży środkami komunikacji elektronicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

Jednocześnie wyrażam zgodę na otrzymywanie od MuchaAuto sp. z o.o. sp. k.. informacji handlowych w powyższym zakresie, w którym zostały wyrażone przeze mnie zgody, poprzez końcowe urządzenia telekomunikacyjne, a w przypadku wyboru elektronicznej formy komunikacji (e-mail lub SMS/MMS), także z użyciem tzw. automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Ustawą z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 roku nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).

 
proszę wpisać numer
  
*pole wymagane

 

Sezonowa promocja serwisowa.
Sezonowa promocja serwisowa.
Dowiedz się więcej
Części sklep internetowy
Dowiedz się więcej
Program Tani Serwis Opel
Program Tani Serwis Opel
Dowiedz się więcej
Opel Service4Fleet
Opel Service4Fleet
Dowiedz się więcej

MuchaAuto sp. z o.o. sp.k.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland X   |   Grandland X