Opel Mucha
Sprzedaż i serwis samochodów Opel
Złoty Certyfikat TÜV dla Opla Merivy

Złoty Certyfikat TÜV dla Opla Merivy

Meriva to synonim funkcjonalności i niskiej awaryjności. Kierowca Opla Merivy wybierający się na przegląd przeprowadzany przez niemiecki Urząd Dozoru Technicznego (TÜV) może być pewien swojego samochodu.

Aktualności


2013-12-16

Złoty Certyfikat TÜV dla Opla Merivy

  • Niemiecki Urząd Dozoru Technicznego (TÜV) wytypował najmniej usterkowy model samochodu osobowego
  • Dobre pozycje Astry, Agili i Insignii
  • Nowa Meriva w salonach Opla już w marcu 2014 roku

Rüsselsheim. Meriva to synonim funkcjonalności i niskiej awaryjności. Kierowca Opla Merivy wybierający się na przegląd przeprowadzany przez niemiecki Urząd Dozoru Technicznego (TÜV) może być pewien swojego samochodu. Nie ma co do tego wątpliwości, bo Meriva bez najmniejszych problemów przejdzie badanie techniczne. Potwierdza to nowy Raport TÜV 2014, w którym eksperci wskazali Opla Merivę jako samochód z najmniejszą liczbą usterek i przyznali mu Złoty Certyfikat TÜV. 

Raport TÜV ukazał się w grudniowym numerze czasopisma motoryzacyjnego Auto Bild z entuzjastycznym komentarzem: „Powrót Opla. Producent z Hesji triumfuje w wielkim stylu – dzięki Merivie”.

Minimalny wskaźnik usterkowości (4,2%) przyniósł kompaktowemu minivanowi Opla zwycięstwo w kategorii dwu- i trzyletnich pojazdów, w której pokonał tak mocnych rywali jak Mazda (4,6%), Toyota (4,8%), Porsche (5,2%) oraz BMW i Audi (po 5,5%) (miejsca od 2. do 5.). Tak znakomitego wyniku nie osiągnął żaden inny pojazd uwzględniony w Raporcie TÜV, co oznacza zwycięstwo Merivy w klasyfikacji ogólnej wszystkich samochodów osobowych poddawanych przeglądom w Niemczech. Warto zaznaczyć, że w ciągu roku TÜV sprawdził na przeglądach prawie 8 milionów pojazdów. 

„Meriva to typowy Opel. Wyjątkowo elastyczne i ergonomiczne, perfekcyjnie zaprojektowane wnętrze stanowi jego przewagę nad konkurencją. W tym roku zajął on już pierwsze miejsce w swojej klasie w ankiecie zadowolenia klientów J.D. Power, a teraz lista nagród powiększyła się o Złoty Certyfikat TÜV. „Opel. Niezawodny.” – nasz slogan – po raz kolejny okazał się trafny” – powiedział Thomas Simon, wiceprezes ds. jakości w firmie Opel.

Oprócz Merivy jeszcze trzy inne modele Opla zostały uznane za mało usterkowe. Astrę, Agilę i Insignię sklasyfikowano w pierwszej pięćdziesiątce rankingu samochodów dwu- i trzyletnich, i znalazły się one w górnym sektorze oceny TÜV. Astra, która uplasowała się na 16 miejscu, wyprzedziła swojego największego rywala VW Golfa aż o siedem pozycji.

Już niedługo, w marcu przyszłego roku, w salonach Opla pojawi się Nowy Opel Meriva, którego światowa premiera odbędzie się w styczniu 2014 roku podczas salonu samochodowego w Brukseli. Zmodernizowany model zachwyca wyrafinowanym wzornictwem, wysokiej jakości wyposażeniem, najnowocześniejszymi technologiami i gamą dostępnych silników. Nasz mistrz elastyczności i ergonomii będzie dostępny w Polsce w czterech wersjach wyposażenia: od podstawowej wersji Essentia, przez Enjoy, Design Edition, aż po najbogatszą wersję Cosmo.

Zamówienia na Nowego Opla Merivę można składać już od 18 grudnia br. Cena modelu podstawowego:
od 54 950 PLN.

Jazda testowa
Dowiedz się więcej

MW MuchaAuto sp. z o.o.
Autoryzowany Dealer Marki Opel


Mikołów

ul. Katowicka 59
43-190 Mikołów
woj. śląskie

SALON MIKOŁÓW


Tychy

ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy
woj. śląskie

SALON TYCHY


Sosnowiec

Al. Zaglebia Dabrowskiego 19
41-219 Sosnowiec
woj. śląskie

SALON SOSNOWIEC

 

 

Modele:

Corsa   |   Astra   |   Insignia   |   Crossland X   |   Grandland X